Gumi és felni webáruház

A biztonságot nyújtó téli gumi

Sokan gondolják a mai napig, hogy a téli gumikat csak azért találták ki a gumigyártók, hogy még több terméket adjanak el és lényegében nincs semmi különbség aközött, hogy nyárival vagy téli gumival közlekednek a téli időszakban is.

A biztonságot nyújtó téli gumi

Sokan gondolják a mai napig, hogy a téli gumikat csak azért találták ki a gumigyártók, hogy még több terméket adjanak el, és lényegében nincs semmi különbség a között, ha nyári gumival, vagy téli gumival közlekednek a téli időszakban is. Másik indok, hogy ne vegyenek téli gumit, hogy ez csak pénzkidobás, pedig amíg í téli gumit használják, a nyári gumi nem kopik, tehát annyival is meghosszabbodik az élettartama. Arról pedig ne is beszéljünk, hogy a legkisebb koccanás is többe kerülhet egyetlen garnitúra téli gumi áránál.

A gumi gyártók azért fejlesztették ki az első téli gumikat már évtizedekkel ezelőtt és fejlesztik azóta is, mert a biztonságos közlekedéshez a nyári és téli évszakokban teljesen más mintázat és gumikeverék szükséges.

A nyári gumik +7 Celsius fok felett jól tapadnak, a melegebb aszfalton rugalmasak, a fékútjuk megfelelő és az esetleges esővizet is jól elvezetik. Ellenben télen, +7 fok alatt a nyári gumik anyaga nagyon merevvé válik, így a tapadása jelentősen csökken, mintázatuk a nagy mennyiségű latyak és hó elvezetésére nem képes, a fékút havas, jeges úton akár többszörösére is nőhet.

Ezzel szemben a téli gumik alapanyaga szilika, amellyel egy olyan gumikeverék hozható létre, amely a téli hidegben is rugalmas tud maradni, így a tapadás megfelelő marad. Mindemellett a téli gumik mintázata mély árkokkal van ellátva a megnövekedett csapadék elvezetésére és a futófelületen apró lamellák százai vannak kiképezve, a jobb kapaszkodóképesség és tapadás érdekében. Ennek köszönhetően a havas és jeges utakon is képesek a megfelelő úttartás, kanyarodás és fékezés biztosítására. A csapadék elvezetése egyébként addig marad hatékony, amíg a futófelület mintázatának mélysége 4 milliméter alá nem csökken. Ettől függetlenül téli gumival is fokozott óvatossággal szükséges vezetni, főként havas és jeges útviszonyok között, hiszen a téli gumi sem képes a csodákra.

A gyártók és a független szakemberek is azt ajánlják, hogy a téli gumit akkor szereltessük fel a gépkocsinkra, ha a napi középhőmérséklet +7 Celsius fok alá csökken, ezt annyiban lehetne pontosítani, hogy aki gyakrabban használja hűvösebb reggeli órában járművét, az nyugodtan felteheti a téli gumi szettjét már akkor is, ha a reggeli órákban rendszeren +7 Celsius fok alatt van a hőmérséklet, mivel a +7 fok alatt egyértelműen jobb már a téli gumi tapadása.

A téli gumit érdemes kora ősszel megvásárolnunk, amikor több akció közül is választhatunk, és a gumiszervizekben sincs még végeláthatatlan sor. A gumiabroncs kiválasztásához mindig jó alap a legfrissebb gumiabroncs teszteket végigböngészni, majd egy legalább jó eredménnyel végzett gumitípust megvenni, természetesen, ha azt a pénztárcánk is megengedi. Egyébként, bár a márkás gumik drágábbak, a futásteljesítményük is nagyobb, ráadásul a lényegesen több bezin megtakarítására képesek, mint olcsóbb társaik. A téli gumik esetében fokozottan érvényes a mondás, hogy a drágább néha olcsóbb.

0

Kosár tartalma
A kosara jelenleg üres!
Összesen: 0
Tovább vásárolok Tovább a fizetéshez